poniedziałek, 4 lipca 2011

Salamanka

Salamanka to miasto w Castilla y Leon do którego bardzo lubię powracać. Salamanka to miasteczko studenckie, swoja sławę zawdzięcza dwóm uniwersytetom.Oprócz uniwersytetu, możemy tutaj znaleźć niezliczoną ilość szkół języka hiszpańskiego, które przyciągają miłośników języka i kultury hiszpańskiej.

Salamanka jest zdecydowanie godnym polecenia miejscem dla studentów. Szczęście na egzaminach przynosi tutaj żaba, którą uważne oko może znaleźć na jednym z budynków uniwersytetu. Legenda mówi, że student który wypatrzy żabę ( a nie jest to proste zadanie ) zda wszystkie egzaminy w nadchodzącej sesji. Każdego dnia można tam zobaczyć tłumy turystów wyglądających żaby, i sprzeczających się czy to ona czy nie ona. Ja żabę znalazłam.. ale nie pod powiem gdzie ona jest, warto się pobawić w jej szukanie.


Salamanka, to nie tylko uniwersytety. Jest tutaj uznawany za najpiękniejszy w Hiszpanii plac "Plaza Mayor", Casa de las conchas, a także przepiękna katedra.

Plaza Mayor


dźwięki hiszpańskiej gitary pod Casa de las Conchas
Katedra

Katedra
Astronauta
Smok

 Katedra jest przepiękna, i warto ją zobaczyć i za dnia i nocą. Mury katedry kryją też w sobie pewną tajemnicę, otóż warto się przyjrzeć dokładnie a znajdziemy tam małą figurkę smoka z lodami i kosmonautę.Salamanka to też bardzo smaczne tapas. Tutaj, jak w całym zresztą regionie Castilla y Leon jest to świetna okazja do skosztowania kulinarnych przysmaków. Ceny są bardzo przystępne, i do każdego napoju możesz wybrać sobie jakąś przystawkę ( co nie jest często spotykane w Madrycie ).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz